Relacja z zajęć terenowych w Pałacu Potockich w Krakowie

Przeczytajcie relację studentki Instytutu Studiów Europejskich z zajęć terenowych, które odbyły się wczoraj w Pałacu Potockich

W dniu 9 kwietnia 2024 roku studenci uczęszczający na zajęcia terenowe prof. Gajdy mieli przyjemność uczestniczyć w zajęciach terenowych w Pałacu Potockich w Krakowie. Były one przeprowadzone przez ekspertów - Oliwię Fryc i Carlosa Panka Soaresa de Araujo. Celem zajęć było poznanie działalności oraz oferty kulturowej Pałacu Potockich, a także omówienie strategii pozyskiwania dofinansowania na międzynarodowe projekty kulturowe.

Oliwia Fryc, Project Manager Pałacu Potockich, zaprezentowała jego historię i działalność, podkreślając znaczenie instytucji jako centrum kulturowego w Krakowie, a Carlos Panek Soares de Araujo, który jest rodowitym Brazylijczykiem, omówił różnorodne międzynarodowe projekty kulturalne oraz strategie ich realizacji.

Studenci także mieli możliwość przedstawienia własnych pomysłów na projekty kulturowe, a następnie otrzymali od eksperta cenne wskazówki co do ich realizacji.

Zajęcia w Pałacu Potockich były pełne inspiracji i praktycznych aspektów pracy nad międzynarodowymi projektami kulturalnymi. Dzięki prowadzącym, studenci zyskali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności niezbędne do realizacji własnych inicjatyw w obszarze kultury.

Diana Movenko