Zapraszamy do wysłuchania podcastu "Europa na krawędzi", współprowadzonego przez prof. Magdalenę Górę z ISE UJ.

Podcast "Europa na krawędzi" to cykl dyskusji o miejscu i roli Polski w Europie z perspektywy najważniejszych wyzwań stojących przed osobami na co dzień działającymi w kręgach politycznych, społecznych, kulturalnych, dziennikarskich.

Zapraszamy do wysłuchania odcinka pt. "Weimarski trójkąt miłości", który ukazał się 23 marca. Kolejny odcinek - już 6 kwietnia!

Podcast współprowadzą prof. Magdalena Góra z Instytutu Studiów Europejskich UJ oraz Wojciech Przybylski, redaktor naczelny Visegrad Insight, prezes Fundacji Res Publica. Odcinki ukazują się co dwa tygodnie.

W ostatnim odcinku pt. "Weimarski Trójkąt Miłości" z 23.03.2024 usłyszycie m.in.:

• Jak Francuzi widzą swoją rolę w militarnym wsparciu dla Ukrainy?
  • Dlaczego Kanclerz Scholz krzyczał do niemieckich pacyfistów: "Putin chce zniszczyć i podbić Ukrainę"?
  • Jaka w tym rola Polski – czy w Weimarskim Trójkącie Miłości (jak go nazwało Politico) jesteśmy pełnoprawnym partnerem czy tylko przyzwoitką?