Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20190124

Panel discussion How Much Power and Freedom Do Cultural Industries Have?

Data: 24.01.2019 - 24.01.2018
Czas rozpoczęcia: 17:30
Miejsce: Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego), Kraków

Dyskusja panelowa. Jak dużo władzy i wolności mają przemysły kultury?

W dokumentach strategicznych miast, w szczególności w odniesieniu do terenów poprzemysłowych, przemysły kultury traktowane są jako możliwe rozwiązanie problemów społecznych lub gospodarczych. W jakim stopniu przemysły kultury zapewniają jego przedstawicielom dogodne środowisko do tworzenia, odtwarzania i konsumowania treści kulturowych? Do jakiego stopnia są one wolne od mechanizmów polityki, gospodarki i ideologii? Te i szereg innych ważnych współcześnie pytań padnie podczas dyskusji panelowej.

Dyskusję poprowadzą zagraniczni studenci, uczestnicy kursu „Cultural industries and cultural institutions” prowadzonego przez dr. Katarzynę Jagodzińską w Instytucie Europeistyki. Jest to ich projekt zaliczeniowy. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele branży kultury reprezentujący różne dziedziny, pracujący w różnych strukturach i na różnych etapach kariery zawodowej.

Dyskusję poprzedzi projekcja krótkiego filmu – kolażu wywiadów z przedstawicielami branży kulturalnej przeprowadzonych przez organizatorów dyskusji pod koniec 2018 roku.

Dyskusja odbędzie się w języku angielskim.

Zapraszamy do udziału. Wstęp wolny.

Pliki do pobrania
Plakat debaty