Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nowy projekt uczniów uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych

Uczniowie uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych prowadzonej przez dr Kingę Gajdę rozpoczęli realizację własnego projektu zatytułowanego Nieznani i znani lokalni twórcy i tradycje. Jak piszą w swoim wniosku: „Jako młodzi ludzie zauważyliśmy w naszym środowisku problem, polegający na deficycie wiedzy w tematach folklorystycznej kultury naszego regionu. Te zwyczaje, tradycje, jak i dzieła artystyczne z pokolenia na pokolenie zanikają, zostają zapomniane”.

24 stycznia odwiedzili Muzeum Etnograficzne, by spotkać się tam z Mają Spychaj-Kubacką, jedną z kuratorek wystawy zatytułowanej Heródek oraz poznać prace  artysty prymitywnego, Karola Wójciaka (tytułowego Heródka) i doświadczyć tego, co w sobie skrywają gnotki.

Efektem projektu ma być film filmu na temat twórczości wspomnianego artysty.

klasa kompetencji międzykulturowych

Projekt jest realizowany w ramach programu Stowarzyszenia Europe4Youth "Partycypacja, Informacja, Wsparcie i Rozwój Młodzieży w Krakowie i Małopolsce" finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków programu PROO 1a. Liderem projektu jest Maciej Kurzydło (uczeń uniwersyteckiej klasy kompetencji międzykulturowych w VIII LO).

loga