konferencje

Konferencja Jubileuszowa „Quo vadis Europo? Integrująca się Europa w procesie zmian"

Z okazji zbliżających się obchodów XX-lecia studiów europejskich na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Instytut Europeistyki UJ organizuje w dniach 19-20 września 2013 r. międzynarodową konferencję pt. „Quo vadis Europo? Integrująca się Europa w procesie zmian", w której udział weźmie wielu polskich i międzynarodowych ekspertów z dziedziny integracji europejskiej, zajmujących się tematyką europejską zarówno od strony akademickiej jak i praktycznej. Wśród gości, którzy potwierdzili swój udział znajdują się m.in. Róża Thun, posłanka do Parlamentu Europejskiego, prof. Gerard Delanty, prof. Konstanty Wojtaszczyk, prof. Idesbald Goddeeris, prof. Vincent Dujardin, prof. Hans-Jörg Trenz oraz prof. Gilles Rouet.

Tematyka konferencji obejmować będzie szerokie spektrum zagadnień, odzwierciedlając w ten sposób interdyscyplinarość badań europeistycznych oraz wieloaspektowość procesów integracyjnych w Europie. Zagadnienia, którymi w ramach konferencji chcemy się zajmować obejmują:

• analizę zewnętrznych oraz wewnętrznych wyzwań politycznych, ekonomicznych i społecznych wpływających na proces integracji europejskiej,
  • analizę wpływu kryzysu strefy Euro na przyszłość procesu integracji,
  • zmiany porządku instytucjonalnego i prawnego Unii Europejskiej,
  • zagadnienia konstrukcji i rekonstrukcji tożsamości europejskiej i procesu europeizacji,
  • procesy migracji europejskich i ich wpływ na integrację.

Językami konferencji będą język angielski i język polski.

Najlepsze referaty przekształcone przez autorów w artykuły zostaną opublikowane w specjalnym numerze czasopisma „Politeja".

Formy uczestnictwa w konferencji:

1. Uczestnicy zarejestrowani z referatem
    Koszt udziału 400 PLN.
    Kwota obejmuje: materiały biurowe i promocyjne związane z konferencją, catering oferowany w trakcie konferencji (poczęstunek w czasie przerw oraz lunch), kolację w pierwszym dniu konferencji oraz koszty publikacji pokonferencyjnej.
  2. Uczestnicy zarejestrowani bez referatu
    Koszt udziału 300 PLN.
    Kwota obejmuje: catering oferowany w trakcie konferencji (poczęstunek w czasie przerw oraz lunch) oraz kolację w pierwszym dniu konferencji. Uczestnicy otrzymają również publikację pokonferencyjną.
  3. Uczestnictwo bez rejestracji, w charakterze „wolnego słuchacza"
    Bezpłatnie.

Rejestracji prosimy dokonać najpóźniej do 17 września 2013 r.

Opłatę należy wnieść na konto:

Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych

Bank Pekao SA O/Kraków

numer IBAN rachunku: PL 98 1240 4722 1111 0000 4858 6669

kod SWIFT: PKOPPLPW

W tytule przelewu prosimy wpisać:

• imię i nazwisko uczestnika
  • Quo vadis Europo? Integrująca się Europa w procesie zmian
  • Instytut Europeistyki
  • nr: 2000647

Szczegóły organizacyjne dotyczące konferencji, wraz z aktualnym programem dostępne są w poniżej zamieszczonych dokumentach.

Kontakt:

W razie pytań związanych z konferencją pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Prosimy się z nami kontaktować drogą mailową: monika.a.nowak@uj.edu.pl (Pani Monika Nowak) lub telefoniczną: 12 664 74 11.

W kwestii rejestracji prosimy o kontakt mailowy: jorzech@ces.uj.edu.pl (dr Joanna Orzechowska-Wacławska)

NOWA INFRORMACJE! (aktualizacja 16 września 2013 r.)

Plan sesji